Jesteś w: Home » Uniwersytet Szczeciński » Wydział Humanistyczny » Archeologia
Szukaj w mieście
Uniwersytet Szczeciński » Wydział Humanistyczny » Archeologia

71-003 Szczecin, Zachodniopomorskie
ul.Krakowska 71-79, Zobacz na mapie
Tel: (91)-444-33-66
Fax: (91) 444-32-11
WWW: http://www.whus.pl
Email: whus@whus.pl

Nazwa kierunku Studia I stopnia Studia jednolite Studia II stopnia
Licencjackie Inżynierskie Magisterskie Magisterskie uzupełniające
S NW NZ S NW NZ S NW NZ S NW NZ
Archeologia Archeologia - Licencjackie stacjonarne

Informacje


Z przyjemnością informujemy, iż Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego prowadzi studia na kierunku Archeologia. Mamy nadzieję, że nasza nowa oferta dydaktyczna zaspokoi oczekiwania maturzystów zainteresowanych najdawniejszymi dziejami Pomorza i Europy, którzy do tej pory zmuszeni byli studiować poza Szczecinem.

Zakład Archeologii IHiSM US to dynamicznie rozwijająca się placówka. Prowadzimy badania na Pomorzu, w jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej, a także współpracujemy z ośrodkami archeologicznymi z całej Europy. Nasze badania dotyczą pełnego zakresu pradziejów, od okresu neandertalskiego po średniowiecze. Nasi studenci uczestniczą w badaniach, które cieszą się zainteresowaniem w Polsce i na świecie. Dzięki współpracy z uczelniami w Europie, studenci mają dostęp do szerokiej oferty staży i stypendiów.

Archeologia jest i pozostanie dziedziną elitarną. Warto jednak podkreślić, że studia archeologiczne w Szczecinie dają obecnie interesujące możliwości na rynku pracy, z uwagi na brak specjalistów i potrzeby związane z inwestycjami infrastrukturalnymi, wymuszającymi ratownicze badania archeologiczne. Z myślą o tych studentach, którzy pragną jedynie ciekawych studiów nie planując pozostania w zawodzie, nasza oferta dydaktyczna obejmuje też szereg zajęć podnoszących ich szanse na podstawowym rynku pracy, takich jak informatyka, intensywne lektoraty języków obcych i in.

 

Program Studiów


Studia na kierunku Archeologia w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych można realizować wyłącznie trybie stacjonarnym (tzw. studia dzienne). W chwili obecnej wszyscy nowoprzyjmowani studenci realizują program zgodny z wytycznymi Unii Europejskiej, tzw. boloński. Zakłada on studia dwustopniowe. Stopień pierwszy trwa trzy lata i kończy się uzyskaniem licencjatu. Studenci podejmujący obecnie studia na kierunku Archeologia będą mogli kontynuować je w IHiSM US lub na innej uczelni w ramach dwuletnich studiów drugiego stopnia, zakończonych uzyskaniem tytułu magistra archeologii i pełnych uprawnień zawodowych.